WTM Konya IWD’18 Etkinlikten Kalanlar

Women Techmakers (WTM) teknoloji ve yazılımla ilgili kadınlar için global bir program olup, Google Developer Group (GDG) üyeleri tarafından oluşan gönüllü bir topluluktur. Bu alandaki kadınların birbirleriyle iletişim içinde olmalarını, birbirlerine ilham vermelerini ve daha fazla kadının teknolojiye liderlik etmesini amaçlamaktadır.

Bu yıl 2.si düzenlenen WTM etkinliğine ilgi oldukça yoğundu.İşte etkinlikten kalanlar:

Etkinlik öncesinde ve etkinlik boyunca ziyaretçi kayıtları alındı.

Etkinlik her zaman olduğu gibi hocamız Yrd. Doç. Dr. Ali Osman Çıbıkdiken’in konuşmasıyla başladı.

Etkinlik ekibimiz 2. sınıf Matematik-Bilgisayar Bilimleri öğrencisi Rumeysa Gedikli ve 2. sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Gizem Akbay’ın ortak sunumlarıyla (Couchbase ve NoSQL Veritabanları) devam etti.

Ardından etkinliğimiz sayın Rabia Yalçınkaya’nın(Platform Tester – TURKCELL) Kadın ve Mühendislik başlıklı konuşmasıyla devam etti.

15 dakikalık ihtiyaç molası ardından sayın Özge Özmen’in (Founder Socialmakerlab) Sosyal İnovasyon ve Maker Hareketi konuşması ile etkinliğimiz kaldığı yerden devam etti.

12:15 civarında yaklaşık 1 saatlik öğle arası verildi.Ekibimiz ve değerli misafirlerimiz ile birlikte öğle yemeği yenildi.

Öğle arasından sonra etkinliğimiz sayın Hatice Edis’in (Junior Front End Developer – Radity) Vue.js ile Uygulama Geliştirme başlıklı konuşmasıyla devam etti.

15 dakikalık kısa bir ihtiyaç molasının ardından etkinliğimiz sayın Yasemin Demiral’ın (Researcher – Tubitak BILGEM)  OpenStack ve Konteyner Bileşeni Magnum başlıklı konuşmasıyla devam etti.

Sayın Yasemin Demiral hanımın konuşmasından sonra 15 dakikalık son ihtiyaç molası verildi ve ardından sayın Hilal Güngör’ün (Robotistan – Eğitmen) Arduino ile yazılım ve robotiğe giriş başlıklı konuşmasıyla etkinliğimizin son oturumu gerçekleştirildi.

Sayın Hilal Güngör hanımın konuşmasının ardından Ali Osman Çıbıkdiken hocamız tarafından değerli konuşmacılara günün anlam ve önemini belirten plaketler verildi.

 

Plaket töreninin ardından sunucu sayın Mahi Şeker Polat hocamız Ali Osman Çıbıkdiken’e günün anlam ve önemini belirten plaketi verdi.

Son olarak çekiliş ile 12 katılımcıya Arduino hediye edildi.

Etkinlik çıkışında katılımcılara katılım belgeleri verildi.

Etkinlikten bazı görseller:

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir