Hakkımızda

    Google Geliştirici Grupları(Google Developer Groups), 114 ülke 678 şehirde aktif olarak faaliyet gösteren geliştirici topluluklarıdır. Ülkemizde resmi olarak kabul edilmiş 10 GDG bulunuyor bunlar GDG Ankara, GDG Düzce, GDG Eskişehir, GDG Isparta, GDG Istanbul, GDG Izmir, GDG Konya, GDG Kütahya, GDG Sivas, GDG Tekirdağ‘dır. Son 6 ayda dünya genelinde 2994 etkinlik GDG’ler tarafından düzenlendi.

Google Developer Groups sayfasında bulunan GDG Tanımı :

Google Geliştirici Grupları (GDG’ler), Android, Uygulama Altyapısı’ndan Google Chrome platformlarına,Google Maps API gibi ürün API’larına, YouTube API ve Google Calendar API’ya kadar her şeyi içeren Google’ın geliştirme teknolojisiyle ilgilenen geliştiriciler içindir.

    GDG topluluklarına katılım herkese açık şekildedir. Teknoloji ile ilgilenen veya ilgilenmek isteyen herkes gruplara katkıda bulunabilir veya grupların sağladığı katkılardan yararlanabilir. Geliştirici olarak bilgi ve deneyiminizi attırdığınız gibi topluluk olmanın verdiği güç ile farklı insanları tanıyarak, güzel dostluklar kazanabiliyorsunuz. Kendi ülkenizde veya kendi bölgenizde var olan GDG’de bulunan kişileri tanıdığınız gibi etkinlikler ve ortak çalışmalar sadece yerel değil aynı zamanda farklı uluslardan insanlara ulaşmanızı da sağlıyor.